رساله معماری همراه با نقشه

رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص

کد محصول :E 19

چکیده:

یکی از وظایف بنای درمانی، علاوه بر تامین الزامات عملکردی، کاهش اضطراب و ایجاد آرامش درونی برای بیمار تا حد ممکن است. به نظر می رسد آنچه که امروزه شاهد آن هستیم، مناسبت کامل با این واقعیت را ندارد. بیشتر بناهای درمانی موجود با آشفتگی های درونی خود، مسیرهای ناخوانا، ازدحام جمعیت، فضاهای بسته، راهروهای طولانی و مواردی از این دست، بر دردهای بیمار می افزایند. طراحان چنین بناهایی، اغلب ازدیاد الزامات عملکردی، استانداردهای فضایی و تجهیزات پزشکی را سبب این مشکلات می دانند در حالی که نمونه هایی از این بناها در سایر کشورها ساخته شده اند که علاوه بر رعایت ضوابط، بر وجوه روانی انسان در ساخت فضاها و ایجاد کیفیت های فضایی مناسب در آرامش بیماران نیز تاکید کرده اند. از آنجا که علم پزشکی نیز تاثیر مثبت روحیه بر تسریع روند درمان بیماران خاص را تایید می کند، رساله ی حاضر بر آن است در همین راستا، کالبدی طراحی کند که ضمن رعایت وجوه کمَی بتواند در بهبود روحیه ی این بیماران موثر باشد. فرضیه ی این پژوهش بر آن است که کالبد بنای درمانی در کنار شیوه های درمان پزشکی و دارویی، می تواند در روند درمان بیماران تسریع بخشد. در این راه بررسی نمونه های موفق در داخل و خارج از کشور برای یافتن مسیر راه و نمونه های موجود برای اجتناب از تکرار مشکلات به وجود آمده، زمینه ی شناخت بهتر موضوع و همچنین اثبات فرضیه ی محقق را فراهم می نماید. بدنه ی اصلی این پژوهش را شناخت کاربران فضا تشکیل داده است که با استفاده از بنیان های نظری علوم شناختی، از دو طریق به دست آمده است. اول؛ جستجو در منابع مکتوب و پیشینه ی تحقیقات انجام شده در این راه و دوم؛ بررسی و حضور در نمونه های بومی به منظور درک بهتر بیماران و نیازهای آنها شامل حضور مستمر در فضا، مشاهده ی نیازهای بیماران، مصاحبه های عمیق و استفاده از پرسشنامه های جداگانه برای بیماران، همراهان و پرسنل بیمارستان های موجود در منطقه انجام شده است. نتیجه ی این پژوهش، دست یافتن به الگویی برای بناهای درمانی است، الگویی شامل کیفیت های فضایی که در مناطق مختلف اشکال مختلفی به خود می گیرد. این الگو برای پنج بخش ورودی، فضای باز، فضای تعاملات اجتماعی، بخش بستری و اتاق بستری است؛ یعنی هر بنای درمانی را پنج پایه ی اصلی کالبدی تشکیل می دهد که این پنج باید دارای صفاتی کیفی باشند تا بتوانند در روند درمان موثر واقع شوند. از طرف دیگر این بنای درمانی به شکل خاص و به واسطه ی بستر و اقلیم طراحی آن، علاوه بر ویژگی های کیفی مورد نیاز، باید دارای صفات ظاهری برخواسته از این بستر باشد.لذا  ساختار کلی رساله نیز منطبق با همین مطالعات و روند دستیابی به طرح شکل گرفت که کلیات مطالعات، مبانی نظری طراحی، تدوین ضوابط و برنامه فیزیکی، نمونه های موردی و آنالیز سایت در چارچوب کلی رساله فهرست شده اند و در فصل آخر نیز پروسه دستیابی به طرح توضیح داده شده است.

کلمات کلیدی:دانلود مرکز درمانی برای بیماران خاص،دانلود مرکز درمانی برای بیماران خاص ،طراحی مرکز درمانی برای بیماران خاص

3box

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی
  • فرمت فایل:wordواتوکد
  • تعداد صفحات:261
  • حجم فایل:20 مگابایت
  • توضیحات نقشه:این پروژه شامل نقشه های اتوکدی کامل و مبلمان شده در تمامی طبقات،سایت پلان اتوکدی مبلمان شده،  برش های مبلمان شده ،پلان اتوکدی ستون گذاری تمام طبقات،تصاویر سه بعدی،و نماهای اتوکدی می باشد.متراژ کل بنا ۳۵۰۰ مترمربع و زمین سایت ۱۰۰۰۰ متر مربع می باشد.
قیمت قبل از تخفیف 460000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

 رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص , پروپوزال مرکز درمانی برای بیماران خاص، طراحی مرکز درمانی برای بیماران خاص, برنامه فیزیکی مرکز درمانی برای بیماران خاص ,دانلود مرکز درمانی برای بیماران خاص،دانلود مرکز درمانی برای بیماران خاص ، رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص ، طراحی مرکز درمانی برای بیماران خاص ، رساله مرکز درمانی برای بیماران خاص ، طراحی مرکز درمانی برای بیماران خاص

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا